Estintour klienditeenindus
(+372) 626 6277 E-R 9.00–17.00

Eesti Turismifirmade Liit: palume inimestel ostetud ja keerulisel ajal toimuma pidanud reisid edasi lükata

02.04.2020
Estintour

Eesti Turismifirmade Liit palub kõikidel inimestel, kes on Eesti reisiettevõtetelt ostnud reisipaketi ja ei ole saanud koroonaviiruse tõttu reisile minna, võimalusel lükata see edasi, mitte tühistada, et aidata firmadel finantsilise ja halduskoormusega paremini toime tulla.

“Inimestel on väga oluline teada, et kõik pakettreiside eest tehtud ettemaksed on rahaliselt tagatud pankade ja kindlustusandjate poolt. Sama kehtib ka ettemaksetega nende pakettreiside eest, mis on juba kokkuleppel reisiettevõttega tulevastesse perioodidesse edasi lükatud,“ ütles ETFLi peasekretär Mariann Lugus.

 

“Kuigi seadus annab võimaluse tühistatud reisi eest raha tagasi küsida, paluvad Eesti reisiettevõtted võimalusel jätta see ettemaksuks ning minna reisile siis, kui koroonaviirusest tingitud eriolukord maailmas on läbi,” lisas Lugus.

 

Reisijate reisid on reisikorraldajate poolt juba ette ära korraldatud ja tasutud, sealhugas teenuse osutajatele nagu lennufirmad ja hotellid ning raha tagasi saamise võimalus on reisikorraldajatel tõenäoline alles kauges tulevikus kui üldse.

 

“Palume inimestelt mõistvat suhtumist ning arusaamist, et kriis on tabanud kõiki, mistõttu on nii ettevõtjate kui ka klientide huvides leida olukorrast välja tulemiseks paindlik lahendus,” toonitas Lugus.

 

Samuti on Luguse sõnul reisiettevõtete töökoormus täna äärmiselt suur, sest massiline ümberbroneerimine ja annulleerimine on kuhjunud lühikesele ajale.

 

Kogu Euroopa reisikorraldajate maksevõimekuse piiratust on tunnistanud ka Euroopa Komisjon, mis on samuti palunud inimestel võimalusel kaaluda pakettreiside tulevikku lükkamist ning arutada oma reisikorraldajaga, milline lahendus oleks nii kliendi kui ettevõtte jaoks kõige sobivam. Selle tegevusega väldime massilisi reisisektori pankrotte üle Euroopa, mille puhul oleksid tagasimaksed veelgi rohkem piiratud.

 

Kommentaarid: